Destek Hattı : (0551) 026 73 69

Sitenizi Organik Arama İçin Optimize Edelim

  • Anasayfa
  • Sitenizi Organik Arama İçin Optimize Edelim
Images
Sitenizi Organik Arama İçin Optimize Edelim
  • 06.07.2021 18:24

Sitenizi Organik Arama İçin Optimize Edelim

SEO, dijital pazarlamanın ve etkili bir işletme web sitesi oluşturmanın kritik bir yönüdür. SEO, kullanıcılar işletmenizle alakalı anahtar kelimeler aradığında web sitenizin arama motorlarında ne kadar üst sıralarda yer alacağını belirler. Netsiyon , e-girişimciler için mükemmel web barındırma hizmetleri sunar. Yerleşik SEO özellikleri, web sitenizin sayfalarını görünürlük için optimize etmenize yardımcı olur.

Örneğin, bir kullanıcı "yakınımdaki elektronik mağazası" araması yaparsa, Google en alakalı sonuçları görüntüler.

Web sitenizin organik arama sonuçlarını iyileştirmek için atabileceğiniz birkaç adım vardır.

İlk olarak, web sitenizin yükleme süresini optimize edin. Sitenizin yüklenmesi birkaç saniyeden uzun sürerse, kullanıcıların geri dönüp rakiplerinizden birine tıklaması olasıdır. Sitenizi optimize etmek için tüm resim ve video dosyalarını sıkıştırın ve iyi yükleme hızlarına sahip bir web barındırma sağlayıcısı seçtiğinizden emin olun.

Anahtar kelimeler, SEO'nun bir diğer önemli yönüdür. Bunlar, potansiyel müşterilerin sizinki gibi bir işletmeyi ararken arayabilecekleri belirli kelimeler veya kelime öbekleridir. 

Google'ın Anahtar Kelime Planlayıcısı , üst sıralarda yer alan anahtar kelimeleri bulmak için harika bir araçtır. Arama motorları, içeriklerini anahtar kelimelerle aşırı doldurdukları için web sitelerini cezalandırdığından, bunları dikkatli bir şekilde kullandığınızdan emin olun.

Son olarak, farklı ekran boyutlarına duyarlı olduğundan emin olmak için web sitenizi mobil cihazlarda test ettiğinizden emin olun.

0(551) 026 73 69